Digitus professional / bulk cable / 100 m / utp / cat 6a / halogen-free / grey
🔥Πωλείται γρήγορα!
Digitus professional / bulk cable / 100 m / utp / cat 6a / halogen-free / grey
EXTRA -10%
€ 106.62
Aπομένουν μόνο 1!
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=9197580&productId=b21b7bde-1521-4274-bfd3-fd7886074f73&quantity=1"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=9197580&productId=b21b7bde-1521-4274-bfd3-fd7886074f73&quantity=1"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% έκπτωση στο καλάθι! (Μέγιστη έκπτωση €40)
212
Points earned
Χαμηλό απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
b21b7bde-1521-4274-bfd3-fd7886074f73
Product Features
· Insulation: HD-PE· Outer sheath diameter: 0.55 mm nominal
· Overall diameter: 5.5 mm nominal
· Tensile loading: 150 N max.
· Dynamic bending radius: 8x AD mm min.
· Static bending radius: 4x AD mm min.
· Shipping- and storage temperature range: -10 °C up to +75 °C
· Operating temperature range: -10 °C up to +60 °C
· Installation temperature range: 0 °C up to +50 °C
· DC loop resistance: 280 km
· Resistance unbalance 2%
· Insulation resistance: 2000M/km @500V
· Capacitance: nom. 48 nF/km @ 800 Hz
· Capacitance unbalance (pair-ground): 1500 nF/km
· Characeristic Impedance: 100 ± 15 Ohm @ 10-100 MHz
· NVP: 67%
· Propagation delay: nom. 555 ns/100 m
· Delay skew: nom. 50 ns/ 100 m
· Test voltage (DC 1 min) core/core: 1000V
· Coupling attenuation: 40 dB
· Capacitance: 48 pF/m nominal @ 800 Hz
· Capacitance unbalance (pair-ground): 1.5 pF/m max. @ 1 KHz
· Insulation resistance: 2 GOhm x km min.
· DC loop resistance: 147 Ohm/Km max. (2% max. resistance unbalance)
· Voltage resistance: 72 Vdc max.
· Coupling attenuation: 40 dB
· Signal propagation delay: 450 nS/100 m max.
· Propagation delay: 20 nS/100 m max.
Special Features
· Suitable for direct assembly of RJ45 connectors in order to produce patch cords· Suitable for installations of class EA cable lines, 500 MHz
· According to the norms ANSI/TIA-568-C; ISO/IEC 11801 2nd Ed.; EN 50173-1: EN 50288-11-1
· Conductor: Copper (Cu)
· PoE+ ready
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Bulk cable - CAT 6a |
| Technology | Unshielded twisted pair (UTP) |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) / HDPE |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Features | Halogen-free, flame retardant, PoE ready, PoE+ Ready, carton box package |
| Length | 100 m |
| Colour | Grey |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | IEC 60332-1, IEC 60754-2, IEC 61034 - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |