Lindy - adapter cable - HDMI, USB (power only) male to displayport male - 3 m - shielded - black - round, active, 4k60hz support
🔥Selling fast!
Lindy - adapter cable - HDMI, USB (power only) male to displayport male - 3 m - shielded - black - round, active, 4k60hz support
€63.14
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701821&productId=76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06&quantity=7"}]
–+
126
Points earned
In stock
Description
Item No.
76166980-5e02-4799-9cd1-4eafe1460a06
Product Specification
Cable TypeAdapter cable round, active, 4K60Hz support
TechnologyShielded
American Wire Gauge (AWG)30
Jacket MaterialPVC
Compliant StandardsDisplayPort 1.2
Length3 m
Plated ConnectorNickel
FeaturesTinned copper conductors, HDR support, 21.6GBps data rate, poly bag package, tinned copper conductors, ABS housing, gold-plated pins, bending radius 36 mm
ColourBlack
Adapters & Converters
Max Output Resolution4096 x 2160
Refresh Rate60 Hz
Connectivity
Connectors19 pin HDMI Type A
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable round, active, 4K60Hz support |
| Technology | Shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 30 |
| Jacket Material | PVC |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
| Length | 3 m |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | Tinned copper conductors, HDR support, 21.6GBps data rate, poly bag package, tinned copper conductors, ABS housing, gold-plated pins, bending radius 36 mm |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 4096 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connectors | 19 pin HDMI Type A - male (input) ¦ 4 pin USB Type A (power only) - male |
| Connectors (Second End) | 20 pin DisplayPort - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | EMC, FCC, RoHS, REACH, RoHS2, Directive 2011/65/EU, EMC 2014/30/EU, Directive 2014/30/EU, EMV, Directive 2015/863/EU, EN/IEC 63000:2018, EMV 2014/30/EU, UKCA, EN 55035:2017/A11:2020, EN 55032:2015+A11:2020 |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |