Lindy / video converter / HDMI / dvi, displayport, vga / black
🔥Selling fast!
Lindy / video converter / HDMI / dvi, displayport, vga / black
€80.31
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=6"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8703392&productId=abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727&quantity=6"}]
–+
160
Points earned
In stock
Description
Item No.
abfa7ba9-8e7a-434c-bf9f-4b495f44c727
Special Features
- Connect a DisplayPort, DVI-D or VGA display to an HDMI device
- Lightweight multi-interface adapter for travel and BYOD applications
- Supports Ultra HD 4K (DisplayPort) and Full HD (DVI-D & VGA) resolutions
- Plug-and-Play operation
Attributes
Details
Product Specification
| Device Type | Video converter |
| Max Resolution | 3840 x 2160 at 30 Hz |
| Interfaces | 1 x HDMI input - 19 pin HDMI Type A - male 1 x DisplayPort - 20 pin DisplayPort - female 1 x DVI-D - female 1 x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) - female |
| Features | HDCP |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | Plug and Play, DVI 1.0, EDID compatible, DisplayPort 1.2a, HDCP 1.4 |
| Width | 4 cm |
| Depth | 8.7 cm |
| Height | 1.6 cm |
| Length | 15 cm |
| Weight | 64 g |
| Enclosure Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 95% (non-condensing) |