Lindy - adapter cable - displayport male to HDMI male - 3 m - shielded - black - round, 8k60hz (7680 x 4320) support, 4k120hz (4096 x 2160) support
🔥Selling fast!
Lindy - adapter cable - displayport male to HDMI male - 3 m - shielded - black - round, 8k60hz (7680 x 4320) support, 4k120hz (4096 x 2160) support
€69.73
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=4"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8703259&productId=d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d&quantity=4"}]
–+
138
Points earned
Low stock
Description
Item No.
d4076da4-d679-4881-932e-b62cee296e2d
Special Features
- Connect a DisplayPort equipped device to a 8K HDMI display or projector
- Supports high quality resolutions up to 8K@60 Hz or 4K@120 Hz
- High Dynamic Range support provides deeper blacks, brighter whites and a wider color gamut
- Active chipset for enhanced compatibility with various graphic cards
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable round, 8K60Hz (7680 x 4320) support, 4K120Hz (4096 x 2160) support |
| Technology | Shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Jacket Material | PVC |
| Shielding Material | Tinplate |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.4 |
| Length | 3 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | HDR support,AMD Eyefinity certified, outer diameter 5.5mm, zinc alloy housing, tinned copper conductors, gold-plated pins, bandwidth of 48GBps, bending radius 33 mm, VM7100 chipset |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 7680 x 4620 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | UL, FCC, RoHS, REACH, CP65, UKCA |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |