Lindy - adapter cable - displayport male to HDMI male - 40 m - hybrid copper/fibre optic - black - round, 4k support
🔥Selling fast!
Lindy - adapter cable - displayport male to HDMI male - 40 m - hybrid copper/fibre optic - black - round, 4k support
€435.04
Only 2 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702119&productId=c1fea072-26ca-43e6-b671-f2970fc3cbd7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702119&productId=c1fea072-26ca-43e6-b671-f2970fc3cbd7&quantity=2"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702119&productId=c1fea072-26ca-43e6-b671-f2970fc3cbd7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702119&productId=c1fea072-26ca-43e6-b671-f2970fc3cbd7&quantity=2"}]
–+
870
Points earned
Low stock
Description
Item No.
c1fea072-26ca-43e6-b671-f2970fc3cbd7
Special Features
- Combines copper and fiber optic cable for a hybrid, long distance DisplayPort to HDMI connection
- Supports DisplayPort 1.2 and HDMI 18G resolutions up to 4K UHD 3840 x 2160@60Hz 4:4:4 8bit
- Flexible cable structure with narrow jacket diameter for installation within walls or conduit
- High immunity to RF and EM interference
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable round, 4K support |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| Technology | Hybrid copper/fibre optic |
| Jacket Material | PVC |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
| Length | 40 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | 18GBps data rate, gold-plated conductors,AMD Eyefinity certified, outer diameter 4.5mm, zinc alloy housing, phosphorus bronze gold plated pin, bending radius 45 mm |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 3840 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | FCC, RoHS, REACH, CP65 |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |