Techly / video converter / vga / displayport / black
🔥Selling fast!
Techly / video converter / vga / displayport / black
€17.31
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=4"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701282&productId=bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840&quantity=4"}]
–+
34
Points earned
Low stock
Description
Item No.
bf3db056-d092-428b-94b4-a20b28d29840
Product Features
- Seamless connectivity
Experience effortless integration with your existing devices thanks to the TECHly video converter's versatile Mini DisplayPort and VGA connections. This feature ensures compatibility with a wide range of video sources and displays. - High-quality video output
Enjoy crisp, clear visuals with the TECHly video converter, supporting resolutions up to 1920 x 1200. Whether for work presentations or streaming media, this converter delivers clear video experience. - Reliable performance
Built to comply with DisplayPort 1.2 and RoHS standards, the TECHly video converter offers dependable performance and adherence to quality and environmental guidelines.
Special Features
- Mini DisplayPort and VGA connectivity for versatile use
- Supports resolutions up to 1920 x 1200 for clear visuals
- Compliant with DisplayPort 1.2 and RoHS standards for dependable performance
- 60 Hz V-Sync rate at max resolution ensures smooth video playback
Attributes
Details
Product Specification
| Device Type | Video converter |
| Max Resolution | 1920 x 1200 at 60 Hz |
| Interfaces | 1 x DisplayPort - Mini DisplayPort - male 1 x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) - female |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | RoHS, DisplayPort 1.2 |
| Width | 2.3 cm |
| Depth | 5.4 cm |
| Height | 1.2 cm |
| Weight | 16 g |
| Enclosure Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |