Lindy - adapter cable - mini displayport male to HDMI male - 1 m - shielded - black - round, 4k support, active chip
🔥Selling fast!
Lindy - adapter cable - mini displayport male to HDMI male - 1 m - shielded - black - round, 4k support, active chip
€32.27
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=5"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8702916&productId=c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad&quantity=5"}]
–+
64
Points earned
Low stock
Description
Item No.
c63ad153-8bc4-42de-99da-206967da2fad
Special Features
- Connect a Mini DisplayPort equipped device to a 4K HDMI display or projector
- Supports high quality resolutions up to 4K@60Hz
- High Dynamic Range support provides deeper blacks, brighter whites and a wider color gamut
- Active chipset for enhanced compatibility with various graphic cards
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable round, 4K support, active chip |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| Technology | Shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Jacket Material | PVC |
| Shielding Material | Copper braid with 85% aluminium-magnesium covered |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
| Length | 1 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | HDR support, poly bag package, ABS connector housing, tinned copper conductors, brass gold plated pin |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 4096 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connector | Mini DisplayPort - male (input) |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male (ouTPUt) |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | FCC, RoHS, REACH, CP65 |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |