Delock - adapter cable - displayport male locking to HDMI male - 3 m - triple shielded - black - 4k support, active
🔥Selling fast!
Delock - adapter cable - displayport male locking to HDMI male - 3 m - triple shielded - black - 4k support, active
€46.95
Only 2 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8700911&productId=eead28d3-9439-46e1-b8de-3e047318bb5e&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8700911&productId=eead28d3-9439-46e1-b8de-3e047318bb5e&quantity=2"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8700911&productId=eead28d3-9439-46e1-b8de-3e047318bb5e&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8700911&productId=eead28d3-9439-46e1-b8de-3e047318bb5e&quantity=2"}]
–+
92
Points earned
Low stock
Description
Item No.
eead28d3-9439-46e1-b8de-3e047318bb5e
Special Features
- DisplayPort 1.2 and high-speed HDMI specification
- Gold-plated contacts
- Active cable, for graphics cards with DP and DP++ output
- Transmission of audio and video signals
- Resolution up to 3840 x 2160 @ 60 Hz
- Supports 3D displays (1080p @ 120 Hz)
- Supports HDCP 1.3
- Supports Eyefinity
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable 4K support, active |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| Technology | Triple shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
| Length | 3 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Parade PS176 chipset, 3D ready, HDCP compliant, ferrite core,AMD Eyefinity certified, copper conductors, poly bag package |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 3840 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male - locking |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | HDCP 1.3 |