Manhattan displayport 1.2 cable, 4k@60hz, 3m, male to male, equivalent to startech displ3m, with latches, fully shielded, black, lifetime warranty, polybag - displayport cable - displayport (m) latched to displayport (m) latched - displayport 1.2 - 3 m -
🔥Selling fast!
Manhattan displayport 1.2 cable, 4k@60hz, 3m, male to male, equivalent to startech displ3m, with latches, fully shielded, black, lifetime warranty, polybag - displayport cable - displayport (m) latched to displayport (m) latched - displayport 1.2 - 3 m -
€13.14
Only 3 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=3"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8698044&productId=b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67&quantity=3"}]
–+
26
Points earned
Low stock
Description
Item No.
b680e179-4f2c-4031-b1eb-5f0c8ef3cf67
Special Features
- DisplayPort 20-pin male to DisplayPort 20-pin male latching connections
- Delivers high-bandwidth, digital audio/visual signals from PC to display and other DisplayPort-enabled devices - up to 4K@60Hz resolution
- Fully shielded to reduce EMI and other interference sources
- Plug and play for box-to-box applications
- Molded PVC boot
Attributes
Details
Product Specification
| Type | DisplayPort cable |
| Technology | Shielded |
| Shielding Material | Aluminum mylar foil with braid |
| Jacket Material | PVC |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | Molded, 4K support, strain relief, poly bag package |
| Length | 3 m |
| Colour | Black |
| Weight | 299 g |
| Connectivity | |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male - latched |
| Connector (Second End) | 20 pin DisplayPort - male - latched |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2, Plug and Play, UL 20276 |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |