Manhattan displayport 1.2 to HDMI active adapter, 4k@60hz, 15cm, male to female, dp with latch, black, not bi-directional, three year warranty, polybag / adapter / displayport male to HDMI female / 15 cm / black / 4k60hz support
🔥Selling fast!
Manhattan displayport 1.2 to HDMI active adapter, 4k@60hz, 15cm, male to female, dp with latch, black, not bi-directional, three year warranty, polybag / adapter / displayport male to HDMI female / 15 cm / black / 4k60hz support
€18.30
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=23&pid=8702768&productId=f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763&quantity=10"}]
–+
36
Points earned
In stock
Description
Item No.
f95df916-3b23-46f5-813f-2db15e38f763
Product Specification
Cable Type
Adapter 4K60Hz support
Interface Supported
DisplayPort / HDMI
American Wire Gauge (AWG)
28
Length
15 cm
Plated Connector
Gold
Features
7.1 channel Surround Sound, plastic housing
Colour
Black
Adapters & Converters
Adapters & Converters
OS Required
Linux, Microsoft Windows 7 / 8.1 / 10 / 11
Connectivity
Connectivity
Connector
20 pin DisplayPort - male
Connector (Second End)
19 pin HDMI Type A - female
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
P
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter 4K60Hz support |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Length | 15 cm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | 7.1 channel Surround Sound, plastic housing |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | Adapters & Converters |
| OS Required | Linux, Microsoft Windows 7 / 8.1 / 10 / 11 |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - female |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | Plug and Play, FCC, RoHS, REACH, DisplayPort 1.2, HDCP 2.3, UKCA |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 4.5 cm |
| Depth | 23.8 cm |
| Height | 1.1 cm |
| Weight | 30 g |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Shipping Weight | 35 g |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |