Manhattan HDMI repeater, 4k@60hz, active, boosts HDMI signal up to 40m, black, three year warranty, blister - video/audio extender - HDMI - up to 40 m
🔥Selling fast!
Manhattan HDMI repeater, 4k@60hz, active, boosts HDMI signal up to 40m, black, three year warranty, blister - video/audio extender - HDMI - up to 40 m
€26.41
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=9"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8683757&productId=6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7&quantity=9"}]
–+
52
Points earned
In stock
Description
Item No.
6a9fa1f5-bc7e-451f-a940-48f9d6368dc7
Product Specification
Device TypeVideo/audio extender
Form FactorExternal
ColourBlack
Networking
Connectivity TechnologyWired
Data Link ProtocolHDMI
Max Resolution4096 x 2160 @ 60 Hz
Max Video Bandwidth600 MHz
Max Transfer Distance40 m
FeaturesUSB powered, HDCP compliant, 3D support, 4K resolution support, 24-bit Deep Colour support
Compliant StandardsDVI 1.0, HDCP 2.2
Expansion / Connectivity
Interfaces1 x HDMI (input) - 19 pin HDMI Type A female ¦ 1 x HDMI (output) - 19 pin HDMI
Details
Product Specification
| Device Type | Video/audio extender |
| Form Factor | External |
| Colour | Black |
| Networking | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Data Link Protocol | HDMI |
| Max Resolution | 4096 x 2160 @ 60 Hz |
| Max Video Bandwidth | 600 MHz |
| Max Transfer Distance | 40 m |
| Features | USB powered, HDCP compliant, 3D support, 4K resolution support, 24-bit Deep Colour support |
| Compliant Standards | DVI 1.0, HDCP 2.2 |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces | 1 x HDMI (input) - 19 pin HDMI Type A female ¦ 1 x HDMI (ouTPUt) - 19 pin HDMI Type A female ¦ 1 x micro-USB (input) |
| Miscellaneous | |
| Cables Included | Micro-USB cable |
| Compliant Standards | Plug and Play, FCC, RoHS2 |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 5 cm |
| Depth | 2.8 cm |
| Height | 1.4 cm |
| Weight | 20 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 0 - 96% (non-condensing) |