Efb-elektronik - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 7.5 m - 6.2 mm - s/ftp, pimf - cat 8.1 - booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 gigabit ethernet, pin assignment: 1:1 - red
🔥Selling fast!
Efb-elektronik - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 7.5 m - 6.2 mm - s/ftp, pimf - cat 8.1 - booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 gigabit ethernet, pin assignment: 1:1 - red
€18.54
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Red
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=6"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700703&productId=9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58&quantity=6"}]
–+
36
Points earned
In stock
Description
Item No.
9d433337-d396-429c-9b4c-d8346745cb58
Product Specification
Network Cable TypePatch cable - CAT 8.1
TechnologyS/FTP, PiMF
Wiring SchemeT568B
Jacket MaterialLow Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)26/7
Wires per Cable8 wires
Plated ConnectorGold
FeaturesBooted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 Gigabit ethernet, pin assignment: 1:1, PoE ready, copper conductor, length imprint
Length7.5 m
Diameter6.2 mm
ColourRed
Connectivity
ConnectorRJ-45 - male
Connector (Second End)RJ-45 - male
Miscellaneous
Compl
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 8.1 |
| Technology | S/FTP, PiMF |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 Gigabit ethernet, pin assignment: 1:1, PoE ready, copper conductor, length imprint |
| Length | 7.5 m |
| Diameter | 6.2 mm |
| Colour | Red |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | TIA/EIA-568-B, IP20 - up to 2000 MHz |