Digitus / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 50 cm / sftp / cat 6 / booted, halogen-free, snagless / yellow, ral 1018
🔥Selling fast!
Digitus / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 50 cm / sftp / cat 6 / booted, halogen-free, snagless / yellow, ral 1018
€3.74
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Yellow
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=131&pid=8700339&productId=9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28&quantity=10"}]
–+
6
Points earned
In stock
Description
Item No.
9959fbbf-eeb7-4905-b08f-6e70eee87a28
DIGITUS / Patch cable / RJ-45 (M) to RJ-45 (M) / 50 cm / SFTP / CAT 6 / booted, halogen-free, snagless / yellow, RAL 1018 | DK-1644-005/Y
Details
Product Specification
|
Description The new DIGITUS Patch Cable series is back with a reworked plug on the market. The Bend protection sleeve with latch protection prevents snagging the cable and also protects the latching lever before break. Special Features
|
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6 |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Shielding Material | Foil with braid |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Features | Booted, halogen-free, snagless , strain relief |
| Length | 50 cm |
| Colour | Yellow, RAL 1018 |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Compliant Standards | IEC 60332-1, ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |