Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 15 cm / 6 mm / sftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / grey
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 15 cm / 6 mm / sftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / grey
€3.95
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=249&pid=8702481&productId=9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c&quantity=10"}]
–+
6
Points earned
In stock
Description
Item No.
9b4a5b75-4bd9-4dcc-bcba-e42d92c39f7c
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt
Technology
Shielded foiled twisted pair (SFTP)
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
27/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant, Anti-kink sleeve, shielded connectors, PoE+ Ready, PoE ready, copper conductors
Length
15 cm
Diameter
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant, Anti-kink sleeve, shielded connectors, PoE+ Ready, PoE ready, copper conductors |
| Length | 15 cm |
| Diameter | 6 mm |
| Colour | Grey |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B, IEC 60603-7-51, ANSI/TIA-568-C.2 - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |