Equip - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 5 m - sftp - cat 6a platinum - molded, stranded - white
🔥Selling fast!
Equip - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 5 m - sftp - cat 6a platinum - molded, stranded - white
€97.21
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=9"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8698590&productId=a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5&quantity=9"}]
–+
194
Points earned
In stock
Description
Item No.
a6ce38ba-d712-4530-ab47-e732ce66adf5
Product Specification
Network Cable TypePatch cable - CAT 6a Platinum
Included Qty5
TechnologyShielded foiled twisted pair (SFTP)
Shielding MaterialFoil with braid and PIMF
Jacket MaterialLow Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)26
Wires per Cable8 wires
Pairs per Cable4 pairs
FeaturesMolded, stranded, strain relief, RFI/EMI shielding, bare copper
Length5 m
Depth8.2 mm
Weight210 g
ColourWhite
Connectivity
ConnectorRJ-45 - male
Connector (Second End)RJ-45 - male
Miscellaneous
Compli
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a Platinum |
| Included Qty | 5 |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Shielding Material | Foil with braid and PIMF |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Features | Molded, stranded, strain relief, RFI/EMI shielding, bare copper |
| Length | 5 m |
| Depth | 8.2 mm |
| Weight | 210 g |
| Colour | White |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, 3P, PoE+, PoE++ - up to 500 MHz |
| Package Details | Bag |