Efb-elektronik patch cable rj-45 (m) to rj-45 (m) 50 cm / sftp / cat 6a / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / orange
🔥Selling fast!
Efb-elektronik patch cable rj-45 (m) to rj-45 (m) 50 cm / sftp / cat 6a / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / orange
€4.40
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Orange
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=77&pid=8703801&productId=ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d&quantity=10"}]
–+
8
Points earned
In stock
Description
Item No.
ad3373e4-9e32-4912-917a-1a352e62cf4d
Product Specification
Network Cable TypePatch cable - CAT 6a
TechnologyShielded foiled twisted pair (SFTP)
Wiring SchemeT568B
Jacket MaterialLow Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)27/7
Wires per Cable8 wires
Pairs per Cable4 pairs
Impedance100 Ohm
Plated ConnectorGold
FeaturesHalogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant
Length50 cm
ColourOrange
Connectivity
ConnectorRJ-45 - male
Connector (Second End)RJ-45 - male
Miscellaneous
Compliant StandardsISO/IEC 11801, T
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant |
| Length | 50 cm |
| Colour | Orange |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-C.2, IEC 60603-7-51, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |