Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 10 m / 6.5 mm / sftp / cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) / halogen-free, molded / grey
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 10 m / 6.5 mm / sftp / cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) / halogen-free, molded / grey
€24.48
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=94&pid=8703700&productId=b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475&quantity=10"}]
–+
48
Points earned
In stock
Description
Item No.
b2a82f60-8da2-42c5-bd8f-46bbf57e5475
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 7 (cable) / CAT 6a (connectors)
Technology
Shielded foiled twisted pair (SFTP)
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
26/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Conductor Resistance (per km)
146 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, flame retardant, Anti-kink sleeve, shielded connectors, strain relief, slim connector, yellow connectors, copper condu
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 7 (cable) / CAT 6a (connectors) |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Conductor Resistance (per km) | 146 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, flame retardant, Anti-kink sleeve, shielded connectors, strain relief, slim connector, yellow connectors, copper conductors, silicon-free, length imprint |
| Length | 10 m |
| Diameter | 6.5 mm |
| Colour | Grey |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | EN 50173-1, IEC 60332-1, ISO/IEC 11801, IEC 60603-7-51, IEC 60754-2, IEC 61034, TIA/EIA-568-B-2.1, CU - up to 600 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |