Equip / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / sftp / cat 6a platinum / molded, stranded / white
🔥Selling fast!
Equip / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / sftp / cat 6a platinum / molded, stranded / white
€103.07
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=17&pid=8700933&productId=e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9&quantity=10"}]
–+
206
Points earned
In stock
Description
Item No.
e6fa62f3-e03d-47dc-ae6c-24bd9ab036a9
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 6a Platinum
Included Qty
10
Technology
Shielded foiled twisted pair (SFTP)
Shielding Material
Foil with braid and PIMF
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
26
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Features
Molded, stranded, strain relief, RFI/EMI shielding, bare copper
Length
2 m
Depth
8.2 mm
Weight
10 g
Colour
White
Connectivity
Connectivity
Connector
RJ-45 - male
Connector (S
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a Platinum |
| Included Qty | 10 |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Shielding Material | Foil with braid and PIMF |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Features | Molded, stranded, strain relief, RFI/EMI shielding, bare copper |
| Length | 2 m |
| Depth | 8.2 mm |
| Weight | 10 g |
| Colour | White |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | RoHS, 3P, PoE+, PoE++ - up to 500 MHz |
| Package Details | Bag |