Efb-elektronik - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 25 cm - sftp - cat 6a - halogen-free, molded, snagless, silicone-free - white
🔥Selling fast!
Efb-elektronik - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 25 cm - sftp - cat 6a - halogen-free, molded, snagless, silicone-free - white
€4.08
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=500&pid=8703617&productId=d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb&quantity=10"}]
–+
8
Points earned
In stock
Description
Item No.
d1b2f5bb-25c0-44d4-a0d6-b7334ccfcffb
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 6a
Technology
Shielded foiled twisted pair (SFTP)
Wiring Scheme
T568B
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
27/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant
Length
25 cm
Colour
White
Connectivity
Connector
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | Shielded foiled twisted pair (SFTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, flame retardant |
| Length | 25 cm |
| Colour | White |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-C.2, IEC 60603-7-51, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |