Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 30 m / 6 mm / s/ftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / blue
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 30 m / 6 mm / s/ftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / blue
€46.68
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Blue
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=6"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8702596&productId=d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d&quantity=6"}]
–+
92
Points earned
In stock
Description
Item No.
d773add8-a6a4-4372-afe1-733f5ce0796d
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt
Technology
S/FTP
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
27/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, Slim, flame retardant, Anti-kink sleeve, PoE+ Ready, PoE ready, copper conductors, length imprint
Length
30 m
Diameter
6 mm
Colour
Blue
Connectivi
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt |
| Technology | S/FTP |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, Slim, flame retardant, Anti-kink sleeve, PoE+ Ready, PoE ready, copper conductors, length imprint |
| Length | 30 m |
| Diameter | 6 mm |
| Colour | Blue |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B, IEC 60603-7-51, ANSI/TIA-568-C.2 - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |