Logilink professional inline - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 3 m - 6 mm - s/ftp - cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) - halogen-free, 10 gigabit ethernet - white, ral 9003
🔥Selling fast!
Logilink professional inline - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 3 m - 6 mm - s/ftp - cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) - halogen-free, 10 gigabit ethernet - white, ral 9003
€6.64
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=16&pid=8700792&productId=f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f&quantity=10"}]
–+
12
Points earned
In stock
Description
Item No.
f0ecf8a2-55b5-4be2-b124-e5fae2fcfc6f
Special Features
- Cat.6A RJ45 shielded plugs with Cat.7 S/FTP raw cable
- Flexible and soft cable with small bending radius
- Suitable for 10 Gigabit Ethernet, PoE, PoE+, PoE++
- Comply with Cat.6A ISO11801 Channel Class EA
- 3P and GHMT tested and certified
- Low-smoke
- Halogen-free
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 7 (cable) / CAT 6a (connectors) |
| Technology | S/FTP |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Features | Halogen-free, 10 Gigabit ethernet, flame retardant, PoE+ Ready, PoE ready, PoE++ ready, ultra flex, copper wires |
| Length | 3 m |
| Diameter | 6 mm |
| Weight | 101 g |
| Colour | White, RAL 9003 |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, 3P, IEC 60332-1-2, IEC 60754-2, IEC 61034, GHMT, EN50173 |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 20 cm |
| Shipping Depth | 3 cm |
| Shipping Height | 25 cm |
| Shipping Weight | 103 g |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 75 °C |