Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 7.5 m / 6.2 mm / s/ftp, pimf / cat 8.1 / booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 gigabit ethernet / black
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 7.5 m / 6.2 mm / s/ftp, pimf / cat 8.1 / booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 gigabit ethernet / black
€18.54
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8701221&productId=f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486&quantity=7"}]
–+
36
Points earned
In stock
Description
Item No.
f982c35a-c1b9-4c9b-94d5-57091ad9e486
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 8.1
Technology
S/FTP, PiMF
Wiring Scheme
T568B
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
26/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Plated Connector
Gold
Features
Booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 Gigabit ethernet, PoE ready, copper conductor, length imprint
Length
7.5 m
Diameter
6.2 mm
Colour
Black
Connectivity
Connectivity
Connector
RJ-45 - male
Connector
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 8.1 |
| Technology | S/FTP, PiMF |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Booted, halogen-free, molded, stranded, anti-kink sleeve, 40 Gigabit ethernet, PoE ready, copper conductor, length imprint |
| Length | 7.5 m |
| Diameter | 6.2 mm |
| Colour | Black |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | TIA/EIA-568-B, IP20 - up to 2000 MHz |