Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1 m / 6 mm / s/ftp / cat 6a / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / grey
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1 m / 6 mm / s/ftp / cat 6a / halogen-free, molded, snagless, silicone-free / grey
€7.21
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=312&pid=8698492&productId=fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247&quantity=10"}]
–+
14
Points earned
In stock
Description
Item No.
fd0fb36b-4447-46dc-b1a1-c0ada859d247
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 6a
Technology
S/FTP
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
27/7
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, Anti-kink sleeve, copper conductor, bending radius 30mm, silicon-free, length imprint
Length
1 m
Diameter
6 mm
Colour
Grey
Connectivity
Connectivity
Connector
RJ-45 - male
Connector (Second End)
RJ-45 - male
Miscellaneous
Miscellaneou
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | S/FTP |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27/7 |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, silicone-free, Anti-kink sleeve, copper conductor, bending radius 30mm, silicon-free, length imprint |
| Length | 1 m |
| Diameter | 6 mm |
| Colour | Grey |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, IEC 60603-7-51, ANSI/TIA-568-C.2 - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |