Roline / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 3 m / utp / cat 6a / halogen-free, molded / black
🔥Selling fast!
Roline / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 3 m / utp / cat 6a / halogen-free, molded / black
€6.13
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=31&pid=8700988&productId=db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275&quantity=10"}]
–+
12
Points earned
In stock
Description
Item No.
db1de8e4-5afa-4b7d-ba81-af94f9a9e275
Special Features
- Durable thanks to molded-on kink protection
- Suitable as patch cable in patch panels or as device connection cable and intended for use in the LAN
- Contact assignment: 1:1 according to EIA/TIA568, 8 cores
- Structure: 8 cores stranded wire
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | Unshielded twisted pair (UTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Shielding Material | Aluminium clad foil with tinned copper braid |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH)/PVC |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, Slim |
| Length | 3 m |
| Colour | Black |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | REACH, RoHS2, TIA/EIA-568, EN 50173, ANSI/TIA-568-C.2, ISO 11801, ISO 11801 Class Ea |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | 2-year warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |