Ubiquiti unifi / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 3 m / 6 mm / stp / cat 5e / molded, outdoor, stranded, rugged / white
🔥Selling fast!
Ubiquiti unifi / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 3 m / 6 mm / stp / cat 5e / molded, outdoor, stranded, rugged / white
€10.38
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8698687&productId=90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab&quantity=10"}]
–+
20
Points earned
In stock
Description
Item No.
90916e37-3c2d-4184-b5f0-4b59ce04a5ab
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 5e
Technology
Shielded twisted pair (STP)
Shielding Material
Foil
Jacket Material
Thermoplastic elastomer (TPE)
American Wire Gauge (AWG)
24
Features
Molded, outdoor, stranded, rugged, flame retardant, weather-resistant, shielded connectors, copper conductor, ESD drain wire
Length
3 m
Diameter
6 mm
Weight
125 g
Colour
White
Connectivity
Connectivity
Connector
RJ-45 - male
Connector (Second End)
RJ-45 - male
Miscellaneous
Mi
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5e |
| Technology | Shielded twisted pair (STP) |
| Shielding Material | Foil |
| Jacket Material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| American Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Features | Molded, outdoor, stranded, rugged, flame retardant, weather-resistant, shielded connectors, copper conductor, ESD drain wire |
| Length | 3 m |
| Diameter | 6 mm |
| Weight | 125 g |
| Colour | White |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B.2, VW-1 |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | 2-year warranty |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 80 °C |