Efb-elektronik / patch extension cable / rj-45 (m) to rj-45 (f) / 1 m / 6.2 mm / s/ftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, stranded / white
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch extension cable / rj-45 (m) to rj-45 (f) / 1 m / 6.2 mm / s/ftp / cat 6a / ieee 802.3af/ieee 802.3at/ieee 802.3bt / halogen-free, molded, snagless, stranded / white
€8.51
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=6"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=6&pid=8700973&productId=c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320&quantity=6"}]
–+
16
Points earned
In stock
Description
Item No.
c1d9f9b6-6c64-471a-91bb-0ac5910bb320
Product Specification
Network Cable Type
Patch extension cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt
Technology
S/FTP
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
American Wire Gauge (AWG)
26/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, snagless, stranded, Anti-kink sleeve, PoE++ ready, copper conductors, length imprint
Length
1 m
Diameter
6.2 mm
Colour
White
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch extension cable - CAT 6a - IEEE 802.3af/IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt |
| Technology | S/FTP |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, snagless, stranded, Anti-kink sleeve, PoE++ ready, copper conductors, length imprint |
| Length | 1 m |
| Diameter | 6.2 mm |
| Colour | White |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - female |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B, IEC 60603-7-51, EN 50173, ANSI/TIA 568.B.2 - up to 500 MHz |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | 1-year warranty |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -15 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |