Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1.5 m / 6.5 mm / s/ftp / cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) / halogen-free, molded / white
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1.5 m / 6.5 mm / s/ftp / cat 7 (cable) / cat 6a (connectors) / halogen-free, molded / white
€7.77
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8700222&productId=dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534&quantity=7"}]
–+
14
Points earned
In stock
Description
Item No.
dd7f9b1e-2916-45f4-b8ef-d55442fca534
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 7 (cable) / CAT 6a (connectors)
Technology
S/FTP
Jacket Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)/ Thermoplastic elastomer (TPE)
American Wire Gauge (AWG)
26/7
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Halogen-free, molded, Slim, Anti-kink sleeve, strain relief, GHMT certified, copper conductors, silicon-free, superflex, length imprint
Length
1.5 m
Diameter
6.5 mm
Colour
Whi
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 7 (cable) / CAT 6a (connectors) |
| Technology | S/FTP |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH)/ Thermoplastic elastomer (TPE) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, molded, Slim, Anti-kink sleeve, strain relief, GHMT certified, copper conductors, silicon-free, superflex, length imprint |
| Length | 1.5 m |
| Diameter | 6.5 mm |
| Colour | White |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | IEC 60332-1, TIA/EIA-568-B, IEC 60603-7-51, IEC 60754-2, IEC 61034 - up to 500 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 75 °C |