Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / sf/utp / cat 5e / molded, snagless, stranded / grey
🔥Selling fast!
Efb-elektronik / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / sf/utp / cat 5e / molded, snagless, stranded / grey
€4.37
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=278&pid=8701430&productId=f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830&quantity=10"}]
–+
8
Points earned
In stock
Description
Item No.
f516d580-1f2a-4648-aac8-1f5b337c9830
Product Specification
Network Cable Type
Patch cable - CAT 5e
Technology
SF/UTP
Shielding Material
Foil with braid
Jacket Material
PVC
American Wire Gauge (AWG)
26
Wires per Cable
8 wires
Pairs per Cable
4 pairs
Impedance
100 Ohm
Plated Connector
Gold
Features
Molded, snagless, stranded
Length
2 m
Colour
Grey
Connectivity
Connectivity
Connector
RJ-45 - male
Connector (Second End)
RJ-45 - male
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
RoHS, IEC 60332-1, ISO/IEC 11801, TIA/E
Details
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5e |
| Technology | SF/UTP |
| Shielding Material | Foil with braid |
| Jacket Material | PVC |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Impedance | 100 Ohm |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Molded, snagless, stranded |
| Length | 2 m |
| Colour | Grey |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | RoHS, IEC 60332-1, ISO/IEC 11801, TIA/EIA-568-B |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |