Mophie charge stream / USB cable / USB (m) to 24 pin USB-c (m) / 1 m / USB power delivery (30w) / black
🔥Selling fast!
Mophie charge stream / USB cable / USB (m) to 24 pin USB-c (m) / 1 m / USB power delivery (30w) / black
€9.98
Only 1 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8704124&productId=53fbd018-ed58-4659-81b2-5df42678355b&quantity=1"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8704124&productId=53fbd018-ed58-4659-81b2-5df42678355b&quantity=1"}]
–+
18
Points earned
Low stock
Description
Item No.
53fbd018-ed58-4659-81b2-5df42678355b
Product Features
- Robust design
The mophie charge stream cable is encased in a durable silicone jacket, providing a design that withstands the rigors of daily use while maintaining flexibility for easy handling. - Efficient charging
Equipped with USB Power Delivery (30 W), this cable ensures fast and efficient charging for devices, significantly reducing the time needed to power up.
Special Features
- 30 W USB Power Delivery for fast charging
- Braided cable for enhanced durability
- Silicone jacket material offers flexibility and strength
- USB-C to USB-A connectivity supports a wide range of devices
Attributes
Details
Product Specification
| Type | USB-C cable |
| Jacket Material | Silicone |
| Features | USB Power Delivery (30W), braided |
| Length | 1 m |
| Colour | White |
| Weight | 45.4 g |
| Image Colour Disclaimer | The displayed product image may be a different colour |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 4 pin USB Type A - male |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - male |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Service & Support | 2-year warranty |