Lindy video adapter kit HDMI, USB-c (power only) to 24 pin USB-c female 20 cm / black / 4k60hz (3840 x 2160) support, up to 18GBps data transfer rate
🔥Selling fast!
Lindy video adapter kit HDMI, USB-c (power only) to 24 pin USB-c female 20 cm / black / 4k60hz (3840 x 2160) support, up to 18GBps data transfer rate
€38.85
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=13&pid=8704397&productId=9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f&quantity=10"}]
–+
76
Points earned
In stock
Description
Item No.
9a7236ed-fb1c-4250-b071-f784559de42f
Product Features
- High-resolution support
This cable supports resolutions up to 4K at 60Hz, providing sharp and vibrant visuals for an enhanced viewing experience. - Rapid data transfer
With a data transfer rate of up to 18GBps, this cable ensures fast and efficient communication between devices. - Versatile connectivity
The cable features multiple connector types, allowing for connections to a range of devices including USB-C and HDMI. - Durable construction
The ABS housing and PVC jacket provide a robust and enduring design, ensuring longevity under everyday use. - Audio support
This cable delivers a 192 kHz audio sampling rate, allowing for high-fidelity sound quality alongside video transmission.
Special Features
- 1 m length for convenient use
- Supports 4K at 60Hz resolution
- Up to 18GBps data transfer rate
- HDCP-compliant for secure video playback
- Constructed with durable ABS housing
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Video adapter kit 4K60Hz (3840 x 2160) support, up to 18GBps data transfer rate |
| Jacket Material | PVC |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
| Cable Length | 20 cm |
| Features | HDCP compliant, DisplayPort Alternate Mode support, ABS housing, outer diameter 4.8mm, 192 kHz audio sampling rate |
| Colour | Black |
| Connectivity | |
| Connectors | (input) |
| Connector | 19 pin HDMI Type A, 24 pin USB-C (power only) (input) |
| Connectors (Second End) | (ouTPUt) |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - female (ouTPUt) |
| Details | |
| Included Qty x Type | USB-C cable - 4 PIN USB Type A (male) to 24 pin USB-C (male), 1 m |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | FCC, RoHS, REACH, CP65 |
| Dimensions & Weight | |
| Weight | 29 g |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 17.4 cm |
| Shipping Depth | 2 cm |
| Shipping Height | 19.4 cm |
| Shipping Weight | 60 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | 2-year warranty |