Startech.com 6ft (1.8m) HDMI and USB 5GBps kvm cable / keyboard / video / mouse (kvm) cable / HDMI, USB type a (m) to HDMI, USB type b (m) / 1.8 m / 4k60hz support, hdr10 support / black
🔥Selling fast!
Startech.com 6ft (1.8m) HDMI and USB 5GBps kvm cable / keyboard / video / mouse (kvm) cable / HDMI, USB type a (m) to HDMI, USB type b (m) / 1.8 m / 4k60hz support, hdr10 support / black
€29.46
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=10&pid=8702074&productId=7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033&quantity=10"}]
–+
58
Points earned
In stock
Description
Item No.
7eba0b74-9f86-4f24-ac9c-5ed931e65033
Product Features
- Efficient data transfer
The cable supports up to 5GBps data transfer rates, allowing for quick communication between devices, making it ideal for a smooth user experience. - High-quality video output
With support for 4K60Hz and HDR10, this cable delivers video clarity and vivid color accuracy, enhancing your viewing experience whether for work or leisure.
Special Features
- Supports up to 5GBps data rate
- 4K60Hz video quality for visuals
- HDR10 support for vibrant colors and contrast
- Durable thermoplastic elastomer jacket for protection
- Compatible with various devices for use
Attributes
Details
Product Specification
| Type | Keyboard / video / mouse (KVM) cable |
| Jacket Material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | 4K60Hz support, HDR10 support, up to 5GBps data rate |
| Length | 1.8 m |
| Colour | Black |
| Weight | 320 g |
| Connectivity | |
| Connectors | 19 pin HDMI Type A - male <br /> 9 pin USB Type A - male |
| Connectors (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male <br /> 9 pin USB Type B - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | USB 3.2 Gen 1, RoHS |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 29 cm |
| Shipping Depth | 14.5 cm |
| Shipping Height | 3.1 cm |
| Service & Support | 2-year warranty |