Manhattan USB-a to USB-a extension cable, 20m, male to female, active, 480 mbps (USB 2.0), daisy-chainable, built in repeater, equivalent to startech USB2aaext20m, hi-speed USB, black, three year warranty, boxed / USB extension cable / USB (m) t
🔥Selling fast!
Manhattan USB-a to USB-a extension cable, 20m, male to female, active, 480 mbps (USB 2.0), daisy-chainable, built in repeater, equivalent to startech USB2aaext20m, hi-speed USB, black, three year warranty, boxed / USB extension cable / USB (m) t
€41.41
Only 1 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8702068&productId=d359ebd0-92e9-49f8-ac43-74f2c4a2eff1&quantity=1"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8702068&productId=d359ebd0-92e9-49f8-ac43-74f2c4a2eff1&quantity=1"}]
–+
82
Points earned
Low stock
Description
Item No.
d359ebd0-92e9-49f8-ac43-74f2c4a2eff1
Product Specification
Type
USB extension cable
Features
Active cable
Length
20 m
Weight
380 g
Connectivity
Connectivity
Connectors
4 pin USB Type A - male
Connectors (Second End)
4 pin USB Type A - female
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
USB / USB 2.0, Plug and Play
Dimensions & Weight (Shipping)
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Weight
587 g
Service & Support
3-year warranty
Attributes
Details
Product Specification
| Type | USB extension cable |
| Features | Active cable |
| Length | 20 m |
| Weight | 380 g |
| Connectivity | Connectivity |
| Connectors | 4 pin USB Type A - male |
| Connectors (Second End) | 4 pin USB Type A - female |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | USB / USB 2.0, Plug and Play |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Shipping Weight | 587 g |
| Service & Support | 3-year warranty |