Startech.com 1m (3ft) USB c charging cable, USB-c cable, USB 2.0 Type-C laptop charger cord, 60w 3a power delivery, tpe jacket, USB-c data transfer cable, m/m - USB cable - 24 pin USB-c (m) to 24 pin USB-c (m) - USB 2.0 - 5 / 9 / 12 / 15 / 20 v - 3 a - 1
🔥Selling fast!
Startech.com 1m (3ft) USB c charging cable, USB-c cable, USB 2.0 Type-C laptop charger cord, 60w 3a power delivery, tpe jacket, USB-c data transfer cable, m/m - USB cable - 24 pin USB-c (m) to 24 pin USB-c (m) - USB 2.0 - 5 / 9 / 12 / 15 / 20 v - 3 a - 1
€8.39
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=189&pid=8701673&productId=f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19&quantity=10"}]
–+
16
Points earned
In stock
Description
Item No.
f473bee7-f69d-4cd2-9f7c-2756bcaa8b19
Product Specification
TypeUSB-C cable
TechnologyShielded
Shielding MaterialAluminum mylar foil with braid
Jacket MaterialThermoplastic elastomer (TPE)
American Wire Gauge (AWG)24/30
Rated Voltage5 / 9 / 12 / 15 / 20 V
Rated Current3 A
Plated ConnectorNickel
FeaturesUSB Power Delivery (60W), sync and charge, strain relief, halogen free
Length1 m
Outside Diameter3.5 mm
ColourBlack
Connectivity
Connector24 pin USB-C - male
Connector (Second End)24 pin USB-C - male
Miscellaneous
Compliant StandardsU
Attributes
Details
Product Specification
| Type | USB-C cable |
| Technology | Shielded |
| Shielding Material | Aluminum mylar foil with braid |
| Jacket Material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| American Wire Gauge (AWG) | 24/30 |
| Rated Voltage | 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V |
| Rated Current | 3 A |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | USB Power Delivery (60W), sync and charge, strain relief, halogen free |
| Length | 1 m |
| Outside Diameter | 3.5 mm |
| Colour | Black |
| Connectivity | |
| Connector | 24 pin USB-C - male |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | USB / USB 2.0, RoHS, WEEE, EMI |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 22.5 cm |
| Shipping Depth | 12.5 cm |
| Shipping Height | 1 cm |
| Service & Support | 2-year warranty |