Lindy / adapter cable / 24 pin USB-c male to HDMI male / 1 m / shielded / black / round, 4k support
🔥Selling fast!
Lindy / adapter cable / 24 pin USB-c male to HDMI male / 1 m / shielded / black / round, 4k support
€39.01
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=9"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8700484&productId=a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9&quantity=9"}]
–+
78
Points earned
In stock
Description
Item No.
a85e75bb-2232-4c94-8168-ccd6adbc50d9
Special Features
- Connect a 4K HDMI display to your computer's USB Type C port
- Supports HDMI resolutions up to 4K 4096x2160@60Hz
- High Dynamic Range support provides deeper blacks, brighter whites and a wider color gamut
- Requires DisplayPort alternate mode support by the USB port/bus
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable round, 4K support |
| Interface Supported | HDMI / USB |
| Technology | Shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Jacket Material | PVC |
| Shielding Material | 85% aluminium-magnesium braid |
| Length | 1 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | HDR support, IT6563 chipset, USB powered, poly bag package, ABS connector housing, phosphorus bronze gold plated pin, outer diameter 5mm |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | Adapters & Converters |
| Max OuTPUt Resolution | 4096 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 24 pin USB-C - male (input) |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male (ouTPUt) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | UL, FCC, RoHS, REACH |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |