Delock / thunderbolt cable / USB-c (m) to USB-c (m) / USB 3.1 Gen 2 / thunderbolt 3 / displayport 1.2a / 20 v / 5 a / 1 m / 4k support / black
🔥Selling fast!
Delock / thunderbolt cable / USB-c (m) to USB-c (m) / USB 3.1 Gen 2 / thunderbolt 3 / displayport 1.2a / 20 v / 5 a / 1 m / 4k support / black
€85.67
Only 1 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8702223&productId=c71e5537-8423-4643-a261-4eaa79788999&quantity=1"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8702223&productId=c71e5537-8423-4643-a261-4eaa79788999&quantity=1"}]
–+
170
Points earned
Low stock
Description
Item No.
c71e5537-8423-4643-a261-4eaa79788999
Product Specification
Type
Thunderbolt cable
Technology
Triple shielded
American Wire Gauge (AWG)
24/32/34
Rated Voltage
20 V
Rated Current
5 A
Plated Connector
Gold
Features
4K support, 5K support, Cypress E-Marker Chipset
Length
1 m
Colour
Black
Connectivity
Connectivity
Connector
24 pin USB-C - male
Connector (Second End)
24 pin USB-C - male
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
USB 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 / DisplayPort 1.2a
Attributes
Details
Product Specification
| Type | Thunderbolt cable |
| Technology | Triple shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 24/32/34 |
| Rated Voltage | 20 V |
| Rated Current | 5 A |
| Plated Connector | Gold |
| Features | 4K support, 5K support, Cypress E-Marker Chipset |
| Length | 1 m |
| Colour | Black |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 24 pin USB-C - male |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | USB 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 / DisplayPort 1.2a |