Kingston / ddr4 / module / 64GB / dimm 288-pin / 3200 mhz / pc4-25600 / cl22 / 1.2 v / registered / ecc
🔥Selling fast!
Kingston / ddr4 / module / 64GB / dimm 288-pin / 3200 mhz / pc4-25600 / cl22 / 1.2 v / registered / ecc
€2,214.90
Only 2 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8842947&productId=e5e5d7a4-0ccb-4e75-9787-cadecf630c18&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8842947&productId=e5e5d7a4-0ccb-4e75-9787-cadecf630c18&quantity=2"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8842947&productId=e5e5d7a4-0ccb-4e75-9787-cadecf630c18&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8842947&productId=e5e5d7a4-0ccb-4e75-9787-cadecf630c18&quantity=2"}]
–+
4428
Points earned
Low stock
Description
Item No.
e5e5d7a4-0ccb-4e75-9787-cadecf630c18
Product Specification
Capacity
64GB
Upgrade Type
System specific
Memory
Memory
Type
DRAM memory module
Technology
DDR4 SDRAM
Form Factor
DIMM 288-pin
Speed
3200 MHz (PC4-25600)
Latency Timings
CL22
Data Integrity Check
ECC
Features
Dual rank, registered
Chips Organization
X4
Voltage
1.2 V
Manufacturer Warranty
Manufacturer Warranty
Service & Support
Limited lifetime warranty (Russia - 10 years)
Compatibility Information
Compatibility Information
Designed For
HPE Nimble Storage d
Attributes
Ram Characteristics
- Memory Capacity: 64GB
Details
Product Specification
| Capacity | 64GB |
| Upgrade Type | System specific |
| Memory | Memory |
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | DIMM 288-pin |
| Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Latency Timings | CL22 |
| Data Integrity Check | ECC |
| Features | Dual rank, registered |
| Chips Organization | X4 |
| Voltage | 1.2 V |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited lifetime warranty (Russia - 10 years) |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Designed For | HPE Nimble Storage dHCI Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus ¦ HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus, DL325 Gen10 Plus All-NVMe Flash Node for Software Defined Storage, DL325 Gen10 Plus for Weka Expansion Tracking, DL385 Gen10 Plus, DL385 Gen10 Plus Entry |