Wd_black p10 game drive wdba3a0040bbk / hard drive / 4TB / external (portable) / USB 3.2 Gen 1 / black
🔥Selling fast!
Wd_black p10 game drive wdba3a0040bbk / hard drive / 4TB / external (portable) / USB 3.2 Gen 1 / black
from
€251.42
to
- 10%
- 10%
€226.28
Only 1 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8842909&productId=b97d014a-7915-4210-b0f8-54b10822490a&quantity=1"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=1&pid=8842909&productId=b97d014a-7915-4210-b0f8-54b10822490a&quantity=1"}]
–+
452
Points earned
Low stock
Description
Item No.
b97d014a-7915-4210-b0f8-54b10822490a
WD_BLACK P10 Game Drive WDBA3A0040BBK / Hard drive / 4TB / external (portable) / USB 3.2 Gen 1 / black | WDBA3A0040BBK-WESN
Product Specification
Attributes
Hdd General Characteristics
- Disk Type: USB3.1
- Storage Capacity: 4 TB
- Form Factor: 2.5-inch
Details
Product Specification
| Device Type | Hard drive - external (portable) |
| Capacity | 4TB |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 |
| Width | 88 mm |
| Depth | 118 mm |
| Height | 20.8 mm |
| Weight | 230 g |
| Interface Transfer Rate | 5.0GBps (USB 3.2 Gen 1) |
| Internal Data Rate | 140 MBps |
| Interfaces | 1 x USB 3.2 Gen 1 |
| Power Source | USB bus |
| Compliant Standards | RoHS |
| Enclosure Colour | Black |
| Localisation | Worldwide (excluding China, Japan) |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Min Storage Temperature | -20 °C |
| Max Storage Temperature | 65 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% |