Wd_black sn770m wds500g3x0g / SSD / 500GB / mobile game drive / internal / m.2 2230 / pcie 4.0 x4 (nvme) | wds500g3x0g
🔥Selling fast!
Wd_black sn770m wds500g3x0g / SSD / 500GB / mobile game drive / internal / m.2 2230 / pcie 4.0 x4 (nvme) | wds500g3x0g
from
€198.08
to
- 10%
- 10%
€178.27
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8842894&productId=794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7&quantity=7"}]
–+
356
Points earned
In stock
Description
Item No.
794fba87-6bd8-4dfc-b363-f981642e80b7
Product Specification
Device Type
Solid state drive - internal
Capacity
500GB
NAND Flash Memory Type
3D triple-level cell (TLC)
Form Factor
M.2 2230
Interface
PCIe 4.0 x4 (NVMe)
Features
Microsoft DirectStorage API support, nCache 4.0 technology
Width
22.1 mm
Depth
29.97 mm
Height
2.29 mm
Weight
2.8 g
Performance
Performance
SSD Endurance
300TB
Internal Data Rate
5000 MBps (read) / 4000 MBps (write)
Maximum 4KB Random Write
800000 IOPS
Maximum 4KB Random Read
460000 IOPS
Expans
Attributes
Hdd General Characteristics
- Disk Type: M.2
- Storage Capacity: 480 GB
- Form Factor: 2.5-inch
Details
Product Specification
| Device Type | Solid state drive - internal |
| Capacity | 500GB |
| NAND Flash Memory Type | 3D triple-level cell (TLC) |
| Form Factor | M.2 2230 |
| Interface | PCIe 4.0 x4 (NVMe) |
| Features | Microsoft DirectStorage API support, nCache 4.0 technology |
| Width | 22.1 mm |
| Depth | 29.97 mm |
| Height | 2.29 mm |
| Weight | 2.8 g |
| Performance | Performance |
| SSD Endurance | 300TB |
| Internal Data Rate | 5000 MBps (read) / 4000 MBps (write) |
| Maximum 4KB Random Write | 800000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Read | 460000 IOPS |
| Expansion & Connectivity | Expansion & Connectivity |
| Interfaces | 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe) - M.2 M key |
| Compatible Bay | M.2 2230 |
| Software & System Requirements | Software & System Requirements |
| OS Required | Windows 10 or later |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 5 years |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Storage Temperature | -40 °C |
| Max Storage Temperature | 85 °C |