Lindy / USB adapter / 24 pin USB-c (f) to 24 pin USB-c (m) / USB 3.2 Gen 2 / black
🔥Selling fast!
Lindy / USB adapter / 24 pin USB-c (f) to 24 pin USB-c (m) / USB 3.2 Gen 2 / black
EXTRA -10%
€7.65
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702999&productId=1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6&quantity=7"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
14
Points earned
In stock
Description
Item No.
1a93a6b3-f5ff-405c-90c0-51b5c50fcdc6
Product Specification
Type
USB-C adapter
Shielding Material
Copper foil
Plated Connector
Nickel
Features
Poly bag package, PVC connector housing, 20GBps data rate
Colour
Black
Width
2.65 cm
Depth
1.3 cm
Height
0.75 cm
Connectivity
Connectivity
Connector
24 pin USB-C - female
Connector (Second End)
24 pin USB-C - male
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
USB 3.2 Gen 2, RoHS, REACH, CP65, UKCA
Dimensions & Weight (Shipping)
Dimensions & Weight (Shipping)
Service & Suppor
Attributes
Details
Product Specification
| Type | USB-C adapter |
| Shielding Material | Copper foil |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | Poly bag package, PVC connector housing, 20GBps data rate |
| Colour | Black |
| Width | 2.65 cm |
| Depth | 1.3 cm |
| Height | 0.75 cm |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 24 pin USB-C - female |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - male |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | USB 3.2 Gen 2, RoHS, REACH, CP65, UKCA |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Service & Support | 10 years warranty |