Club 3d / adapter cable / 24 pin USB-c male to HDMI male / 3 m / active, 4k120hz support, 8k60hz (7680 x 4320) support
🔥Selling fast!
Club 3d / adapter cable / 24 pin USB-c male to HDMI male / 3 m / active, 4k120hz support, 8k60hz (7680 x 4320) support
EXTRA -10%
€71.07
Choose from available options.
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","selected":true,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=1"},{"value":"2","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=2"},{"value":"3","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=3"},{"value":"4","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=4"},{"value":"5","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=5"},{"value":"6","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=6"},{"value":"7","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=7"},{"value":"8","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=8"},{"value":"9","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=9"},{"value":"10","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","selected":true,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=1"},{"value":"2","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=2"},{"value":"3","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=3"},{"value":"4","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=4"},{"value":"5","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=5"},{"value":"6","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=6"},{"value":"7","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=7"},{"value":"8","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=8"},{"value":"9","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=9"},{"value":"10","selected":false,"url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-Variation?pid=041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622&quantity=10"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
Description
Item No.
041f2012-6146-42a9-bf27-04b477dd0622
Product Specification
Cable Type
Adapter cable active, 4K120Hz support, 8K60Hz (7680 x 4320) support
Interface Supported
HDMI / USB
Compliant Standards
USB 3.1 Gen 2 / DisplayPort 1.4
Length
3 m
Features
HDR 10+ support, Display Stream Compression (DSC) 1.2a, HDCP compliant, USB powered, 7.1 channel Surround Sound
Adapters & Converters
Adapters & Converters
OS Required
Apple MacOS X, Microsoft Windows, Google Chrome OS
Connectivity
Connectivity
Connector
24 pin USB-C - male (input)
Con
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable active, 4K120Hz support, 8K60Hz (7680 x 4320) support |
| Interface Supported | HDMI / USB |
| Compliant Standards | USB 3.1 Gen 2 / DisplayPort 1.4 |
| Length | 3 m |
| Features | HDR 10+ support, Display Stream Compression (DSC) 1.2a, HDCP compliant, USB powered, 7.1 channel Surround Sound |
| Adapters & Converters | Adapters & Converters |
| OS Required | Apple MacOS X, Microsoft Windows, Google Chrome OS |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 24 pin USB-C - male (input) |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male (ouTPUt) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | FCC, RoHS, EMI |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Weight | 89 g |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Shipping Width | 17.5 cm |
| Shipping Depth | 17.5 cm |
| Shipping Height | 4.5 cm |
| Shipping Weight | 157 g |