Manhattan USB-c to displayport cable / 4k / 60hz / 1m / male to male / black / USB 3.1
🔥Selling fast!
Manhattan USB-c to displayport cable / 4k / 60hz / 1m / male to male / black / USB 3.1
EXTRA -10%
€20.55
Only 3 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=3"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8700368&productId=8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898&quantity=3"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
40
Points earned
Low stock
Description
Item No.
8fa41cea-8f83-4238-ba0b-7b1540328898
Product Specification
Type
Video adapter cable
Features
4K support, HDCP compliant, DisplayPort Alternate Mode support, maximum resolution 3840x2160 at 60Hz
Length
1 m
Colour
Black
Width
2 cm
Height
1 cm
Weight
90 g
Connectivity
Connectivity
Connector
24 pin USB-C - male (input)
Connector (Second End)
20 pin DisplayPort - male (output)
Miscellaneous
Miscellaneous
Compliant Standards
USB 3.1, FCC, RoHS2
Dimensions & Weight (Shipping)
Dimensions & Weight (Shipping)
Service & Support
Attributes
Details
Product Specification
| Type | Video adapter cable |
| Features | 4K support, HDCP compliant, DisplayPort Alternate Mode support, maximum resolution 3840x2160 at 60Hz |
| Length | 1 m |
| Colour | Black |
| Width | 2 cm |
| Height | 1 cm |
| Weight | 90 g |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 24 pin USB-C - male (input) |
| Connector (Second End) | 20 pin DisplayPort - male (ouTPUt) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | USB 3.1, FCC, RoHS2 |
| Dimensions & Weight (Shipping) | Dimensions & Weight (Shipping) |
| Service & Support | 3-year warranty |