Lindy - adapter cable - HDMI male to displayport, micro-USB type b (power only) - 15.7 cm - black - 8k60hz (7680 x 4320) support, 4k120hz (3840 x 2160) support, lt6711gx_u2 chipset
🔥Selling fast!
Lindy - adapter cable - HDMI male to displayport, micro-USB type b (power only) - 15.7 cm - black - 8k60hz (7680 x 4320) support, 4k120hz (3840 x 2160) support, lt6711gx_u2 chipset
€93.02
Only 3 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
Select Color: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=3"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=3&pid=8882557&productId=1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b&quantity=3"}]
–+
186
Points earned
Low stock
Description
Item No.
1095bbc6-6f12-462f-b160-537b3fec037b
Product Specification
Cable TypeAdapter cable 8K60Hz (7680 x 4320) support, 4K120Hz (3840 x 2160) support, LT6711GX_U2 chipset
Jacket MaterialPVC
Compliant StandardsDisplayPort 1.4
Length15.7 cm
FeaturesHDR support, USB powered, poly bag package, bending radius 25 mm, 7.1 PCM audio channel support, ABS housing, retail polybag package, bandwidth of 48GBps
ColourBlack
Adapters & Converters
Max Output Resolution7680 x 4620
Refresh Rate60 Hz
Connectivity
Connectors19 pin HDMI Type A - male (input)
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable 8K60Hz (7680 x 4320) support, 4K120Hz (3840 x 2160) support, LT6711GX_U2 chipset |
| Jacket Material | PVC |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.4 |
| Length | 15.7 cm |
| Features | HDR support, USB powered, poly bag package, bending radius 25 mm, 7.1 PCM audio channel support, ABS housing, retail polybag package, bandwidth of 48GBps |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 7680 x 4620 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connectors | 19 pin HDMI Type A - male (input) |
| Connectors (Second End) | 20 pin DisplayPort - female (ouTPUt) ¦ 5 pin Micro-USB Type B (power only) - female |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories | Micro-USB power cable |
| Compliant Standards | FCC, RoHS, REACH, HDCP 2.3, UKCA |
| Dimensions & Weight | |
| Weight | 30 g |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 17.4 cm |
| Shipping Depth | 2 cm |
| Shipping Height | 19.4 cm |
| Shipping Weight | 40 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |