Club 3d csv-7200h / adapter / displayport male to HDMI female / 20 cm / 4k60hz (3840 x 2160) support
🔥Selling fast!
Club 3d csv-7200h / adapter / displayport male to HDMI female / 20 cm / 4k60hz (3840 x 2160) support
EXTRA -10%
€72.72
Only 2 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702233&productId=06ced280-1253-4c0b-af5d-e02bf17a6e40&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702233&productId=06ced280-1253-4c0b-af5d-e02bf17a6e40&quantity=2"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702233&productId=06ced280-1253-4c0b-af5d-e02bf17a6e40&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8702233&productId=06ced280-1253-4c0b-af5d-e02bf17a6e40&quantity=2"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
144
Points earned
Low stock
Description
Item No.
06ced280-1253-4c0b-af5d-e02bf17a6e40
Special Features
- Compliant with: DisplayPort v1.4, DisplayPort v1.2, VESA DDM Standard, HDMI 4K60Hz
- Supports HDCP 1.4 and HDCP 2.2 Content protection
- Supports main link rates of 8.1GBps (HBR3), 5.4GBps (HBR2), 2.7GBps (HBR) and (1.62GBps RBR) from source
- Supports up to two HDMI 4K60Hz ports
- Supports transmission of audio and video signals
- Plug and Play - no driver needed
Attributes
Details
Product Specification
| Cable Type | Adapter 4K60Hz (3840 x 2160) support |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| Compliant Standards | DisplayPort 1.4 |
| Length | 20 cm |
| Features | Display Stream Compression (DSC) 1.2, USB powered, Multi Stream Transport (MST) |
| Adapters & Converters | Adapters & Converters |
| OS Required | Windows 10, Apple macOS 10.14.4 or later |
| Connectivity | Connectivity |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male (input) |
| Connector (Second End) | 2 x 19 pin HDMI Type A - female (ouTPUt) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | Plug and Play, FCC, RoHS, HDCP 2.2, HDCP 1.4 |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 6 cm |
| Depth | 4.9 cm |
| Height | 1.13 cm |
| Weight | 50 g |