Techly amplifier / splitter HDMI over ip network - transmitter and receiver - video/audio/infrared extender - HDMI - up to 120 m
🔥Selling fast!
Techly amplifier / splitter HDMI over ip network - transmitter and receiver - video/audio/infrared extender - HDMI - up to 120 m
EXTRA -10%
€218.88
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683754&productId=00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49&quantity=7"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
436
Points earned
In stock
Description
Item No.
00d41034-1bf6-473b-9771-754dce400f49
Product Specification
Device TypeVideo/audio/infrared extender
Form FactorExternal
ColourBlack
Networking
Connectivity TechnologyWired
Data Link ProtocolHDMI
Max Resolution1080p @ 60 Hz
Max Transfer Distance120 m
FeaturesHDCP compliant, CEC passthrough, LPCM 7.1 support, Dolby TrueHD support, DTS-HD support
Compliant StandardsHDCP 1.2
Expansion / Connectivity
Interfaces1 x HDMI (input) - 19 pin HDMI Type A female ¦ 1 x network (output) - RJ-45
Power
Power DeviceExternal power adapter
Power Consu
Details
Product Specification
| Device Type | Video/audio/infrared extender |
| Form Factor | External |
| Colour | Black |
| Networking | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Data Link Protocol | HDMI |
| Max Resolution | 1080p @ 60 Hz |
| Max Transfer Distance | 120 m |
| Features | HDCP compliant, CEC passthrough, LPCM 7.1 support, Dolby TrueHD support, DTS-HD support |
| Compliant Standards | HDCP 1.2 |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces | 1 x HDMI (input) - 19 pin HDMI Type A female ¦ 1 x network (ouTPUt) - RJ-45 |
| Power | |
| Power Device | External power adapter |
| Power Consumption Operational | 3.6 Watt |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 5.7 cm |
| Depth | 10.6 cm |
| Height | 2.6 cm |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 55 °C |