Levelone hve-9118t HDMI over cat.5 transmitter / video/audio extender / 10mb lan / up to 300 m
🔥Selling fast!
Levelone hve-9118t HDMI over cat.5 transmitter / video/audio extender / 10mb lan / up to 300 m
EXTRA -10%
€417.10
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8683781&productId=0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f&quantity=7"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
834
Points earned
In stock
Description
Item No.
0ad8a25a-94a6-4c26-bd17-50f1a2783a2f
Special Features
- Screw-in power socket for added safety
- HDMI outputs with EDID management
- Transmission distance of up to 300m for 4k2k resolution
Details
Product Specification
| Device Type | Video/audio extender |
| Form Factor | External |
| Networking | Networking |
| Connectivity Technology | Wired |
| Data Link Protocol | 10Mb LAN |
| Max Resolution | 1920 x 1200 @ 60 Hz |
| Max Video Bandwidth | 340 MHz |
| Max Transfer Distance | 300 m |
| Features | 4K resolution support, EDID Management |
| Expansion / Connectivity | Expansion / Connectivity |
| Interfaces | 2 x HDMI (ouTPUt) - Type A ¦ 8 x network (input) - RJ-45 |
| Power | Power |
| Power Device | External power adapter |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 22 cm |
| Depth | 8.3 cm |
| Height | 4.4 cm |
| Weight | 650 g |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 48 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 80% (non-condensing) |