Origin storage inception tlc830 series - solid state drive - 1TB - internal - 2.5" - sata 6GB/s
🔥Selling fast!
Origin storage inception tlc830 series - solid state drive - 1TB - internal - 2.5" - sata 6GB/s
from
€332.27
to
- 10%
- 10%
€299.05
Only 2 left!
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8164260&productId=dda077d0-61b9-428d-b4e1-ebf82addfc62&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8164260&productId=dda077d0-61b9-428d-b4e1-ebf82addfc62&quantity=2"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8164260&productId=dda077d0-61b9-428d-b4e1-ebf82addfc62&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=2&pid=8164260&productId=dda077d0-61b9-428d-b4e1-ebf82addfc62&quantity=2"}]
–+
598
Points earned
Low stock
Description
Item No.
dda077d0-61b9-428d-b4e1-ebf82addfc62
Product Specification
Device TypeSolid state drive - internal
Capacity1TB
NAND Flash Memory Type3D triple-level cell (TLC)
Form Factor2.5"
InterfaceSATA 6GB/s
Performance
Drive Transfer Rate600 MBps (external)
Expansion & Connectivity
Interfaces1 x SATA 6GB/s
Compatible Bay2.5"
Manufacturer Warranty
Service & SupportLimited warranty - 3 years - pick-up and return
Attributes
Hdd General Characteristics
- Disk Type: SATA
- Form Factor: 2.5-inch
Details
Product Specification
| Device Type | Solid state drive - internal |
| Capacity | 1TB |
| NAND Flash Memory Type | 3D triple-level cell (TLC) |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | SATA 6GB/s |
| Performance | |
| Drive Transfer Rate | 600 MBps (external) |
| Expansion & Connectivity | |
| Interfaces | 1 x SATA 6GB/s |
| Compatible Bay | 2.5" |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years - pick-up and return |