Pny cs2230 - SSD - 1TB - internal - m.2 2280 - pcie 3.0 x4 (nvme)
🔥Selling fast!
Pny cs2230 - SSD - 1TB - internal - m.2 2280 - pcie 3.0 x4 (nvme)
EXTRA -10%
from
€236.14
to
- 10%
- 10%
€212.53
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=30&pid=9195591&productId=091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07&quantity=10"}]
–+
Jinius Promo
EXTRA -10% applied in your cart! (Max €40 discount)
424
Points earned
In stock
Description
Item No.
091aeac3-c31a-4cfe-8f8c-cb87ae222e07
Special Features
- Sequential read of up to 3,300 Mbps and write of up to 2,600 Mbps
- Faster boot up, quicker application launch, and improved overall system performance
- Reliable storage
- Low power consumption, cool and quiet operation
Attributes
Hdd General Characteristics
- Disk Type: M.2
- Storage Capacity: 1 TB
- Form Factor: Other
Details
Product Specification
| Device Type | Solid state drive - internal |
| Capacity | 1TB |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Features | TRIM support, End-to-end data path protection, ECC Recovery LDPC, L1.2 low-power mode, NVM Express (NVMe) 1.4, Autonomous Power State Transition (APST), Active State Power Management (ASPM), S.M.A.R.T. |
| Width | 22 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 4 mm |
| Weight | 6.6 g |
| Performance | |
| Internal Data Rate | 3300 MBps (read) / 2600 MBps (write) |
| Reliability | |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| Expansion & Connectivity | |
| Interfaces | 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe) |
| Compatible Bay | M.2 2280 |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | VCCI, FCC, RoHS, UKCA |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 6.99 cm |
| Shipping Depth | 9.91 cm |
| Shipping Height | 0.64 cm |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 5 years |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Storage Temperature | -40 °C |
| Max Storage Temperature | 85 °C |