Intenso premium - SSD - 1TB - internal - m.2 2280 - pcie 3.0 x4 (nvme)
🔥Selling fast!
Intenso premium - SSD - 1TB - internal - m.2 2280 - pcie 3.0 x4 (nvme)
from
€182.96
to
- 10%
- 10%
€164.67
or
Pay in 3, 6 or 9 interest-free monthly installments and 0 service fees with
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/en_GB/Product-OfferAvailability?p11Quantity=385&pid=8162521&productId=3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792&quantity=10"}]
–+
328
Points earned
In stock
Description
Item No.
3cfdad52-c188-4c14-8aab-bc34cb8ba792
Product Specification
Device TypeSolid state drive - internal
Capacity1TB
Form FactorM.2 2280
InterfacePCIe 3.0 x4 (NVMe)
FeaturesTRIM support, 3D NAND Technology, SLC cache, NVM Express (NVMe) 1.3, S.M.A.R.T.
Width22 mm
Depth80 mm
Height4 mm
Weight6 g
Performance
SSD Endurance600TB
Internal Data Rate2100 MBps (read) / 1700 MBps (write)
Reliability
MTBF1,500,000 hours
Expansion & Connectivity
Interfaces1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe) - M.2 Card
Compatible BayM.2 2280
Environm
Attributes
Hdd General Characteristics
- Disk Type: M.2
Details
Product Specification
| Device Type | Solid state drive - internal |
| Capacity | 1TB |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Features | TRIM support, 3D NAND Technology, SLC cache, NVM Express (NVMe) 1.3, S.M.A.R.T. |
| Width | 22 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 4 mm |
| Weight | 6 g |
| Performance | |
| SSD Endurance | 600TB |
| Internal Data Rate | 2100 MBps (read) / 1700 MBps (write) |
| Reliability | |
| MTBF | 1,500,000 hours |
| Expansion & Connectivity | |
| Interfaces | 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe) - M.2 Card |
| Compatible Bay | M.2 2280 |
| Environmental Parameters | |
| Shock Tolerance (operating) | 1500 g @ 0.5 ms |
| Sound Emission | 0 dB |