Startech.com 2m yellow slim cat6 ethernet cable, snagless, 28awg, lszh / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / 3.6 mm / utp / cat 5/5e/6 / ieee 802.3bt / halogen-free, snagless / yellow
🔥Πωλείται γρήγορα!
Startech.com 2m yellow slim cat6 ethernet cable, snagless, 28awg, lszh / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 2 m / 3.6 mm / utp / cat 5/5e/6 / ieee 802.3bt / halogen-free, snagless / yellow
€ 9.66
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Yellow
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=10"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=9"},{"value":"10","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=25&pid=8704023&productId=52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd&quantity=10"}]
–+
18
Points earned
Σε απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
52cb84bd-b7c5-4919-b17d-d3414c95fdbd
Product Features
- Robust construction
This Ethernet cable features a Low Smoke Zero Halogen (LSZH) jacket that minimizes harmful emissions, making it a safe choice for any environment. - Efficient performance
With minimized Near-End Crosstalk (NEXT) and reduced Return Loss (RL), this cable ensures clear and effective signal transmission. - Excellent compatibility
Designed according to the T568B wiring scheme, this cable works seamlessly with a range of devices and networking equipment. - Reliable data transfer
Capable of supporting data transfer rates of up to 1GBps, this cable is suitable for high-speed Internet and network connections. - Tested quality
This cable has been rigorously tested and achieves a frequency performance of up to 250 MHz, ensuring efficient data transmission.
Special Features
- Compliant with IEEE 802.3bt for high-speed data connections
- Flame-retardant design for added safety
- Low Smoke Zero Halogen jacket material reduces harmful emissions
- Supports Power over Ethernet (PoE++) with up to 100 W
- Snagless connectors enhance durability and ease of use
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5/5e/6 - IEEE 802.3bt |
| Technology | Unshielded twisted pair (UTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, snagless, flame retardant, strain relief, minimised Near-End Crosstalk (NEXT), test fluke pass, reduced Return Loss (RL), pure bare copper conductors, up to 1GBps, 100W PoE++ support |
| Length | 2 m |
| Diameter | 3.6 mm |
| Colour | Yellow |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, ANSI/TIA-568-C.2, IEEE 802.3bt Type 4 - up to 250 MHz |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 20 cm |
| Shipping Depth | 22 cm |
| Shipping Height | 1 cm |
| Shipping Weight | 45.8 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |