Startech.com 1.5m purple slim cat6 ethernet cable, snagless, 28awg, lszh / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1.5 m / 3.6 mm / utp / cat 5/5e/6 / ieee 802.3bt / halogen-free, snagless / purple
🔥Πωλείται γρήγορα!
Startech.com 1.5m purple slim cat6 ethernet cable, snagless, 28awg, lszh / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 1.5 m / 3.6 mm / utp / cat 5/5e/6 / ieee 802.3bt / halogen-free, snagless / purple
€ 9.03
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Purple
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8703947&productId=7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a&quantity=7"}]
–+
18
Points earned
Σε απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
7330cd04-f021-40fd-80f8-4f89b707c90a
Product Features
- Reliable performance
This patch cable features pure bare copper conductors and gold-plated connectors, ensuring minimal signal loss and optimal data transmission quality. - Enhanced safety
With a flame-retardant and low smoke zero halogen (LSZH) jacket, this cable reduces risks in case of fire, making it safe for various environments. - Efficient power delivery
The cable supports up to 100 W PoE++, allowing for efficient power and data transmission in a single cable, ideal for powering devices like IP cameras and access points. - Versatile compatibility
Compliant with IEEE 802.3bt and ANSI/TIA-568-C.2 standards, this cable works seamlessly with various devices and network setups. - Snagless design
The snagless design helps prevent cable damage during installations, offering a hassle-free setup experience.
Special Features
- Supports up to 100 W PoE++ for efficient power delivery
- Provides data transmission speeds of up to 1GBps
- Flame-retardant and low smoke zero halogen jacket for safety
- Minimized Near-End Crosstalk (NEXT) for reliable performance
- Pure bare copper conductors for superior signal quality
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5/5e/6 - IEEE 802.3bt |
| Technology | Unshielded twisted pair (UTP) |
| Wiring Scheme | T568B |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, snagless, flame retardant, strain relief, minimised Near-End Crosstalk (NEXT), test fluke pass, reduced Return Loss (RL), pure bare copper conductors, up to 1GBps, 100W PoE++ support |
| Length | 1.5 m |
| Diameter | 3.6 mm |
| Colour | Purple |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, ANSI/TIA-568-C.2, IEEE 802.3bt Type 4 - up to 250 MHz |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 20 cm |
| Shipping Depth | 22 cm |
| Shipping Height | 1 cm |
| Shipping Weight | 37.3 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |